Od 19 do 23 lutego Dzieciaki z naszej szkoły były na obozie

„EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW”


Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz dzieci i młodzieży.

W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy rozwijali najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

Dzieci poznały wolontariuszy z różnych państw i miały możliwość zadawać im pytania. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim, poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek.

To była wspaniała przygoda i szkoła życia.


Relacje z tygodniowego pobytu można zobaczyć na stronie w linku poniżej. 

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział akcji "Bohater On w Twojej Szkole" jest ona częścią ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także budowanie postawy patriotycznej oraz promocję historii Polski XX wieku.

Projekt został przeprowadzony w trakcie zajęć historii w październiku z wykorzystaniem przesłanych materiałów przez organizatorów projektu. Natomiast do końca listopada, uczniowie mogli umieścić na stronie www.wpis.dumnizpowstancow.pl wpis z podziękowaniami lub życzeniami dla konkretnie wybranego powstańca bądź ogólny dla wszystkich uczestników.

Po raz 9 ZSP w Borowie grało Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomagała nam niezastąpiona Rada Sołecka z Borowa.

Było to bardzo emocjonujące i dobrze zorganizowane wydarzenie. Wiemy, że pracowaliśmy dla szczytnego celu dlatego poświęcenie i zaangażowanie organizatorów, wolontariuszy i darczyńców są bezcenne.

Przygotowanych zostało wiele atrakcji: dzieci i dorośli mogli brać udział w rozgrywkach FIFA, zaśpiewać karaoke, poeksperymentować na stoisku chemicznym, zrobić sobie zdjęcie w foto budce, zaplatać warkoczyki, malować serca, oglądać występ magika iluzjonisty Kacpra Akapulko, Nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, posłuchać kolęd wykonaniu gitarzystów, nauczyć sie technik relaksacji, spróbować szczęścia w Kolorowej Loterii. Zasmakować grochówki, pierogów, kiełbasek i niezliczona ilość ciast w kawiarenkach. I oczywiście Licytacja. Dzień pełen wrażeń i niespodzianek.

Było warto. Pobiliśmy nasz ubiegłoroczny rekord, do skarbonek wolontariuszy trafiło 33 341,91 zł

Jesteśmy ogromnie wdzięczne za liczne przybycie, pomoc, fanty i za każdą zostawioną złotówkę.


W dniu 10.01 policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie odwiedziły naszą szkołę tuż przed feriami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin podczas ferii. Policjantki uświadomiły dzieci m.in.: jakie konsekwencje niesie ze sobą np. publikowanie na social mediach społecznościowych nieobecności w domu, jak bezpiecznie korzystać ze sportów zimowych pod okiem dorosłych i wiele innych ciekawych wskazówek. Dzięki Paniom policjantkom jesteśmy pewni, że cali i bezpieczni wrócimy po feriach rozpocząć drugi semestr nauki.

prosimy o kliknięcie w linki poniżej i posłuchanie kolęd w wykonaniu dzieci. 

Wyniki konkursu "Stroik Bożonarodzeniowy"

20 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Stroik Bożonarodzeniowy".

Wyniki konkursu:

- w klasach 1-3:

I miejsce Wiktor Kozioł

II miejsce Julia Kulka

III miejsce Rafał Misterek

wyróżnienie: Zuzanna Droszczak, Antoni Sołtys

- w klasach 4-8:

I miejsce Hanna Przyszlak

II miejsce Krzysztof Tokarczyk

III miejsce Tymoteusz Sykuła

wyróżnienie: Jakub Kubczak, Paulina Kosakowska

Wielu uczniów wykonało przepiękne stroiki, które można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Następnie stroiki można było zakupić. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Radę Rodziców. 

Pierniczkowy Tydzień w klasach 1-3

W dniach od 4 do 8 grudnia klasy 1-3 wraz z wychowawcami przygotowywali pierniczki w szkolnej pracowni - kuchni.

Uczniowie samodzielnie wałkowali ciasto i wykrawali pierniczki, a po upieczeniu je dekorowali.

W całej szkole można było poczuć zapach pierniczków. 

Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku. Obchodzimy go 21 listopada. Od kilku lat Samorząd Uczniowski organizuje szereg działań, które mają uświadomić członkom społeczności szkolnej, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym, a także pokazuje, jak kulturalnie współpracować oraz spędzać czas podczas przerw. Uczniowie: • aktywnie brali udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących życzliwości i kultury osobistej- pogadanka na lekcji wychowawczej • przygotowali plastyczne oprawy gazetek tematycznych w klasach, wykonali symbole życzliwości, dekoracje, kolorowali tematyczne malowanki, itp. • każda klasa przygotowała plakaty promujące postawę życzliwości, na których znalazły się ilustracje i rymowane hasła – plakaty ozdobiły korytarze w Dniu Życzliwości • w poniedziałek 21 listopada na korytarzach szkoły zakwitł ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI – tego dnia ubraliśmy się na żółto, by pokazać, że jesteśmy gotowi na serdeczność wobec drugiego człowieka. • tego dnia nie używaliśmy telefonów komórkowych na przerwach – skupiliśmy się na relacjach międzyludzkich (UDAŁO SIĘ!!!) • zamiast rozrywki w telefonie SU zaproponował podczas długich przerw wspólne tańce - w holu szkoły były prowadzone znane tańce: belgijka, macarena, chocolate, cola itp. • w klasach w ciągu tego tygodnia przeprowadzono głosowanie na Klasowego Króla Życzliwości. Uczniowie, którzy zdobyli tytuł „Klasowego Króla Życzliwości” otrzymają od organizatorów dyplom i upominek. • samorząd wystawił również „Skrzynkę życzeń i pozdrowień, która posłużyła jako szkolna poczta życzliwości. Bawiliśmy się wyśmienicie, korytarze i klasy są pięknie ozdobione, a my życzylibyśmy sobie, by życzliwość towarzyszyła nam codziennie, a nie tylko od święta.

Uroczystość Pasowania na Czytelnika dzieci z klasy 1 SP w Bibliotece szkolnej. Uczniowie klasy 4 wystąpili z krótkim przedstawieniem dla młodszych kolegów i koleżanek.

W dniu 7 listopada odbył się gminny konkurs "Tu jest moja niepodległa Ojczyzna" Naszą szkołę w kategorii klas 7-8 reprezentowała  Hanna Chrzan.

Gratulujemy zajęcia 1 miejsca!!! 

Polecamy piosenkę w poniższym linku. 

Już po raz 8 spotkaliśmy się w 11 listopada aby wspólnie ze lokalną społecznością świętować 105 rocznicę odzyskania Niepodległości. Za nami wspaniały dzień pełen radosnych emocji i sportowych wyzwań. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspólnie spędzony czas podczas 8 Gminnego Biegu Niepodległości.

Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało 185 uczestników.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania tak wspaniałego wydarzenia:

*Nauczycielom ZSP w BOROWIE *Radzie Rodziców przy ZSP w Borowie , * pracownikom Urzędu Gminy Borów, w szczególności p. Erykowi Forysiakowi *rodzicom za przepyszne ciasta * strażakom z Osp Borów, niezawodnym kibicom i wszystkim przybyłym gościom.

Dziękujemy oczywiście sponsorom:

Panu Henryk Latka i Sołectwo Borów , Pani Marta Wawrzynów , Mini Market Max Zenon i Patryk Pistor, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pani Marzenie Droszczak i Pani Basi Chrzan.

Społeczność ZSP w Borowie jak co roku wzięła udział w projekcie #SzkołaDoHymnu

Patriotycznymi biało-czerwonymi akcentami i zaangażowanym śpiewem hymnu narodowego uczciła 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości 🇵🇱🇵🇱🇵🇱


Znamy wyniki szkolnego konkursy "Okładka do zeszytu z języka angielskiego".   Pośród 21 prac komisja wyłoniła zwycięzców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział i życzymy kolejnych  sukcesów.  


I miejsce : Lena Droszczak kl 6, oraz Antonina Krawczyk kl. 5

II miejsce: Hanna Przyszlak kl4, Amelia Strzałkowska kl.5

III miejsce: Smyk Michał

Wyróżnienia: Gmyr Mikolaj klasa 5, Oliwia Majewska kl.4

W dniu 18 października odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę. Pani Barbara Sulak wychowawca klasy przy wsparciu p. Anny Kosakowskiej wprowadziły na salę 24 wspaniałych uczniów z klasy pierwszej, którzy zaprezentowali się przed społecznością szkolną. Każdy dziecko przedstawiło się wierszykiem, określającym jego charakter. Cudowne dekoracje i oprawa muzyczna zapewniły zaproszonym rodzicom i gościom honorowym cudowny nastrój. Dzieci uroczyście ślubowały przez sztandarem szkoły i zostały pasowane na uczniów symbolicznym czarodziejskim długopisem. Pani dyrektor życzyła dzieciom i rodzicom cierpliwości i sukcesów. Pan Wójt życzył powodzenia w odkrywaniu tajemnic nauki!

Dopiero początek października, a uczniowie naszej szkoły brali już udział w dwóch akcjach na rzecz ziemi. Pierwsza z nich to „Sprzątanie Świata”, druga „Sprzątamy dla Polski”, nad którą honorowy patronat objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Uczniowie klas 5-8 sprzątali tereny zielone w Borowie, bo zależy nam na czystym środowisku.

W dniu 9 października gościliśmy teatrzyk z Krakowa. Dzieci z zaangażowaniem wysłuchały bajki o księżniczce, która niezbyt dobrze traktowała swoich poddanych. Jednak kiedy dochodzi do zamiany ról i królewna przemienia się w żabę zaczyna słyszeć, jak w oczach innych jest postrzegana. Bajka z morałem, która uczy, żeby traktować innych, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

W środę 20.09. 2023r. uczniowie naszej szkoły mieli prawdziwy dzień demokracji. Mogli oddać głos i zadecydować, kto będzie ich reprezentować. Nowe uczniowskie władze wybrane, protokół spisany ( patrz: zdjęcie), a teraz czas na pierwsze zebranie, przydzielenie funkcji i wybór opiekuna SU. A potem tylko przyjemna i owocna praca dla społeczności szkolnej:)

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

W ramach profilaktyki zagrożeń odwiedziła nas 19.09 aspirant Joanna Dębska.


Tematem spotkania było bezpieczeństwo oraz zagrożenia mogące wystąpić w szkole.


Prelekcja miała na celu podniesienie świadomości dzieci na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą:  niewłaściwe i nieostrożne korzystanie z Internetu, robienie i publikowanie zdjęć innych bez ich zgody, oraz konsekwencje nieodpowiednich zachowań.


 Uczniowie zaangażowali się w zadanie, którym było wypisanie zasad jakie powinny panować w szkole. 


Wszystkie dzieci z zaangażowaniem słuchały wykładu Pani policjantki i aktywnie zgłaszały się do odpowiedzi na zadane pytania.

W niedzielę 17 września odbyła się charytatywna impreza zorganizowana przez nauczycielki przedszkola przy ZSP w Borowie „Piknik dla Łukasza”

Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom oraz ludziom dobrej woli beż waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe.

Kwotę 13 867 zł którą udało się zebrać przekazujemy w całości na kontu zrzutki Pana Łukasza

Składamy Podziękowania wszystkim sponsorom za zaangażowanie, wiarę, hojność i wszelką pomoc udzielona przy organizacji Pikniku dla Łukasza

Szczególne Podziękowania kierujemy do:

Sołectwo Borów i Radni Borowa,Sołtysowi z Borowa,Mini Market MAX,Apteka Ogólnodostępna Borów ,Inco S.A. Borów, Piotr i Daria Chorążewscy, Rada Rodziców ZSP Borów, TakeMeHome Ania Kądziela, Ania Chrzan Księgarnia Borów, Dariusz i Barbara grupa Koncept,

Gmina Borów Wójt Gminy Borów Waldemar Grochowski

Mirosława Łatka, Poczta Polska, KGW Kępino wraz z Panią Sołtys, Manix Borów Państwo Pogoda, Studio Alexis, M moda, Karolina i Piotr Tokarczyk

Ochotnicza Straż Pożarna w Borowie ( zawsze gotowi:)

Żłobek Słodkie Borówki p.Beata Biniek p.Waldemar Werba

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Oraz za wszelką pomoc i życzliwość

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Od kilkunastu lat spotykają się Kresowianie z całego kraju i świata, by wspólnie przywracać pamięć o losach przodków i historii..

W sobotę dnia 16.09.2023r. uczniowie szkolnego pocztu sztandarowego ZSP w Borowie uczestniczyli w XI Międzynarodowym Spotkaniu Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich w Świątnikach.

Tegoroczne uroczystości były poświęcone Funkcjonariuszom Policji Państwowej na Kresach II RP, które zainaugurował występ młodzieży Szkoły w Świątnikach. Po uroczystym przywitaniu zaproszonych gości, została odprawiona Msza Święta w asyście Kompanii Reprezentacyjnej KWP we Wrocławiu, z udziałem Orkiestry KWP z Wrocławia, po której odsłonięto tablicę pamiątkową oraz złożono kwiaty i wieńce.

Spotkania pełnią ważną, międzypokoleniową funkcję, gdyż mają na celu kultywować, gromadzić materiały i wspomnienia oraz edukować młodych ludzi o historii Kresów Wschodnich.


Rozpoczął się nowy rok szkolny, zatem trzeba wybrać nowe władze! Każda klasa od 4 do 8 wybrała kandydatów i przekazała swoje propozycje komisji wyborczej. Zanim jednak odbędą się wybory, należy przekonać do siebie wyborców. Dlatego też większość kandydatów rozpoczęła kampanię wyborczą. Cieszymy się, że zechcieli się zaprezentować i przedstawić pomysły. A czy ciekawe i przydatne, ocenią wyborcy. Już w najbliższą środę!

14.09.2023r.uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku CEEiK ,,Salamandra" w Myślibórz. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach warsztatowych: wykonanie papieru czerpanego i malowanie na nim jesiennego obrazka. Warsztaty poprzedzone były pogadanką na temat historii papieru.

Kolejne zajęcia z udziałem naszych uczniów  to las i jego mieszkańcy. Dzieci poznały wiele ciekawostek, rozpoznawały drzewa i na kartach pracy umieszczały wyszukane liście, owoce danego drzewa.

Warsztaty były bardzo ciekawe i pouczające.






Szanowni Państwo, 

w niedziele 17 września odbędzie się charytatywny piknik dla Pana Łukasza Stzsienko, mieszkańca naszej gminy.

Zapraszamy na stadion w Borowie o godz. 15.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września był w naszej szkole szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2023-2024. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie , nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem Pani dyrektor Anny Werby i Wójta gminy Borów Waldemara Grochowskiego. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klasy pierwszej. 

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

Pożegnanie klasy 3 z edukacji wczesnoszkolnej

16 czerwca uczniowie klasy 1 i 2 przygotowali przedstawienie dla uczniów klasy 3. Tym samym pożegnali klasę 3 z edukacji wczesnoszkolnej.

Bo już niebawem od września będą oni uczniami drugiego etapu edukacji. Nad całością przygotowania przedstawienia czuwała pani Renata Iwańska i pani Magdalena Jasińska. Życzymy uczniom klasy 3 samych sukcesów i powodzenia! 

Apel z nagrodami

15 czerwca uczniowie klas 1 - 8 wraz z nauczycielami spotkali się na apelu z okazji wręczenia nagród zdobytych wciągu drugiego półrocza roku szkolnego 2022/2023. Pani Dyrektor osobiście wręczała nagrody i gratulacje dla uczniów, którzy brali udział w konkursach szkolnych oraz zawodach sportowych i udało im się zająć zwycięskie miejsca. Nagrodzonych było wielu, wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.

Dzień Sportu w klasach 1-3

31 czerwca odbyły się zawody sportowe dla klas 1-3. Uczniowie rywalizowali w pięciu dyscyplinach sportowych: bieg krótki, bieg długi, skok w dal, rzut piłką lekarską i palantową. Wszyscy wspaniale się bawili. 

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Dnia 14.03.2023r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "Mali bohaterowie wierszy dla dzieci", organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach. Wszyscy uczestniczy konkursu wykazali się ogromnymi zdolnościami recytatorskimi, co spowodowało dużą konkurencję.

Klasę I reprezentowała Zofia Armata, która otrzymała wyróżnienie.

Klasę II reprezentował Dorian Nawrocki, który otrzymał wyróżnienie.

Klasę III reprezentował Jan Mazur, który zdobył III miejsce.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kiermasz Wielkanocny

W sobotę 1 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny, w trakcie którego mogliśmy podziwiać występy przygotowane przez dzieci z przedszkola i klas 1-3. Można było również kupić piękne stroiki wykonane przez uczniów oraz ciasta przygotowane przez Rodziców. 

Zajęcia z elementami jogi i relaksacji

Konkurs "Mam Talent" w klasach 1-3

W środę 15 marca odbył się konkurs "Mam Talent" dla dzieci w klasach najmłodszych 1-3. Każdy uczeń zaprezentował swoje umiejętności przed publicznością. Dzieci potwierdziły, że są wszechstronnie uzdolnione: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze, pokazywały sztuczki karciane i piłkarskie, opowiadały żarty, malowały, szydełkowały, gotowały itd. Wszyscy byli zachwyceni. Dzieci jako jury wyłoniły trzy pierwsze miejsca z każdej klasy, choć nie było to łatwe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Klasa 1 

I miejsce - Maja Przyszlak, Alicja Krypner, Nikola Grzywniak (przygotowały własnoręczną biżuterię z koralików i gumek)

II miejsce - Zosia Armata (przygotowała układ taneczny)

III miejsce - Julek Przytuła (namalował piękny obrazek)

Klasa 2

I miejsce - Julia Bieniada ( przygotowała układ taneczny)

II miejsce - Iga Oleszczuk (namalowała wspaniały obrazek)

III miejsce - Hania Gondek (pokazała doskonałe skoki na skakance)

Klasa 3 

I miejsce - Wiktoria Kurzawa, Hania Przyszlak, Oliwia Majewska (przygotowały układ taneczny)

II miejsce - Alan Łach (namalował piękny obrazek)

III miejsce - Tymek Sykuła (Namalował piękny obrazek) 

Bal karnawałowy klas 1-3

3 lutego odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. Organizatorami konkursów i zabaw była klasa 5 wraz z wychowawcą panią L.Antoniuk.

Dzieci miło spędziły czas na zabawie i tańcach. Bal zakończył się nocowaniem uczniów w szkole pod opieką wychowawców. 

Dzień Babci i Dziadka 2023r.

Uczniowie klas 1-3 przygotowali spektakl z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Wiemy, że nie wszyscy dziadkowie mogą przybyć na przedstawienie szkolne, dlatego zdecydowano, że  w tym roku przedstawienie zostanie nagrane, aby każdy mógł spokojnie w domowym zaciszu obejrzeć występ swoich wnuków. 

Zapraszamy do obejrzenia występu (link poniżej).

Jasełka klas 1-3

22 grudnia 2022r. klasy 1-3 przygotowały piękne przedstawienie jasełkowe "Cicha noc".

Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki oraz wcielili się w rolę aniołów, pasterzy, królów i świętej rodziny. 

Nie zabrakło również publiczności - nauczycieli, pracowników szkoły, Rodziców oraz rodzin uczniów. Dziękujemy za przybycie!

Przedustawnie przygotowały wychowawczynie klas 1-3: pani Renata Iwańska, pani Magdalena Jasińska oraz pani Barbra Sulak. 

Bezpieczne ferie

21.12.2022r. naszą szkołę odwiedziła asp. Joanna Demska, która na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną.

Tematem spotkania były bezpieczne ferie. Policjantka spotkała się z uczniami klas I-VIII.

Pasowanie na Czytelnika

14 listopada odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowania dokonała pani dyrektor Anna Werba. Koleżanki ze starszych klas pod okiem pani Karoliny Zgrzeblak przygotowały przedstawienie na temat książek oraz konkurs zagadek, z którymi pierwszoklasiści poradzili sobie doskonale. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz książki. 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas 1-3 obchodzili ten dzień w piątek 4 listopada.
W tym dniu dzieci przebrały się za swoje ulubione postaci z bajek oraz wzięli udział w bajkowej rewii gwiazd.

Pasowanie na ucznia 2022r.

         26 października 2022r. uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona uczniów Zespołu Szkół Publicznych im. Macieja Rataja w Borowie. Uroczystość rozpoczął przewodniczący szkoły Hubert Ut, który przywitał serdecznie zaproszonych gości oraz zgromadzonych na widowni rodziców. Następnie kilka ciepłych słów na temat pierwszoklasistów wygłosiła pani dyrektor Dagmara Nasulicz.

      Po czym uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowany pod okiem wychowawczyni Magdaleny Jasińskiej program artystyczny. Pierwszaki wzorowo przedstawiły swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej odbyło się złożenie ślubowania i pasowanie. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów w szkole!

Nauczyciele widziani oczami uczniów

Uczniowie na lekcjach plastyki pod okiem pani Renaty Iwańskiej przygotowali gazetkę szkolną, na której przedstawili nauczycieli widzianych ich oczami. Piękną gazetkę możemy podziwiać na korytarzu szkolnym na pierwszym piętrze. 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w podziękowaniu za trud i wskazanie właściwej drogi uczniowie klasy 4 i 5 pod okiem p. Mirosławy Krawczyszyn przygotowali część artystyczną -  piosenkę i taniec, a uczniowie klasy 8 pod okiem wychowawczyni Anny Jasiak przygotowali FAMILIADĘ, w której udział wzięli nauczyciele i pracownicy szkoły. Nagrodą główną był tort wykonany przez uczennice kl. 8. Dekoracje zostały przygotowane przez p. Barbarę Sulak i p. Renatę Iwańską. 


X Międzynarodowe Spotkanie Miłośników 
Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich

Dnia 10 września w sobotę poczet sztandarowy Zespołu Szkół Publicznych w Borowie wziął udział w bardzo podniosłej uroczystości zorganizowanej przez Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej, w X Międzynarodowym Spotkaniu Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich poświęconej zesłańcom Sybiru deportowanym w latach 1939-1956.

Młodzież przeżyła swoistą lekcję historii i godnie reprezentowała naszą szkołę.

Dziękujemy Julii, Hani i Leonowi za poświęcony czas.

Bezpieczne wakacje

W czerwcu w naszej szkole odbyła się cykliczna akcja Tydzień dla Bezpieczeństwa. W ramach tego tygodnia odbyły się pogadanki z policją na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, uczniowie wykonali gazetki ścienne o tematyce wakacyjnej oraz wzięli udział w Szkolnym Plastycznym Konkursie Profilaktycznym dot. bezpiecznego używania Internetu.


Historia da się lubić

W klasie 5 przeprowadzono zajęcia przybliżające uczniom historię zakonu rycerskiego joanitów, zwanego również zakonem maltańskim. Wykorzystano w praktyce język angielski i ukraiński, ponieważ do klasy dołączył kolega z Ukrainy.

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 06.05.2022 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Cześć artystyczną przygotowała klasa IV.

Była to okazja do pierwszego spotkania się całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej po okresie pandemii.

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego

8 kwietnia rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny na stroik wielkanocny.

W konkursie brały udziały klasy I-III oraz grupy przedszkolne. Wszystkie stroiki były pięknie wykonane i zaprezentowane na wystawie.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody zasponsorowane przez Radę Rodziców.


Komisja wyłoniła zwycięzców:

W grupach przedszkolnych

I miejsce - Julian Przytuła

I miejsce - Emilia Cicha

II miejsce - Amelia Sykuła

II miejsce - Zuzanna Białowąs

III miejsce - Zofia Chudy

III miejsce - Wiktor Kozioł

W klasach I-III

I miejsce - Wiktoria Kurzawa

II miejsce - Tymoteusz Sykuła

III miejsce - Barbra Kula 

Wyróżnienia:

1. Lena Baran

2. Tomasz Grzywniak

3. Hanna Gondek


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Przypominamy, że pieniądze ze sprzedaży stroików zostaną przeznaczone na zakup materiałów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. 


Konkurs wielkanocny 2022r.

Pierwszy Dzień Wiosny w Klasach I-III

21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny w klasach I-III został zorganizowany konkurs "Mam talent".

Dzieci do tego dnia przygotowywały się długo wcześniej. Zaprezentowały: taniec, śpiew, granie na instrumentach, triki z piłką nożną, gimnastykę, czary, żarty w formie kabaretu, recytację, piękne czytanie, rysowanie, tworzenie naszyjników z koralików, szydełkowanie i wiele innych talentów. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami i słodkim upominkiem. W drodze głosowania dzieci wybrały po trzy osoby z każdej klasy, których występy się najbardziej podobały.         
                                                                                                             
Klasa I                                                                                                                                                                                                               
I miejsce: Lena Baran,
II miejsce: Julia Bieniada,
III miejsce: Oskar Krasuski                                                                                       
Klasa II                                                                                                                                                                                                             
I miejsce: Tomasz Grzywniak,
II miejsce: Jan Mazur,
III miejsce: Wiktoria Kurzawa                                                                               
Klasa III                                                                                                                                                                                                             
I miejsce: Lucjan Czajkowski,
II miejsce: Gabierl Tokarczyk,
III miejsce: Michał Smyk

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Filmiki przygotowane przez klasy w ramach konkursu 
Dzień Wiosny 
Aby zobaczyć film kliknij w przycisk poniżej:)

Szanowni wychowawcy, kochane dzieci.


"Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna,

Kret skrzywił się ponuro: -Przyjedzie pewno furą...

Jeż się najeżył srodze: raczej na hulajnodze.

Wąż syknął - Ja nie wierzę, przyjedzie na rowerze.

Kos gwizdnął: Wiem coś o tym, przyleci samolotem..."

Jan Brzechwa.


My też czekamy:) Jak zwykle chcielibyśmy przywitać ją w cudownym nastroju. Niestety wciąż obowiązują przepisy pandemiczne, nie możemy świętować całą społecznością szkolną wspólnie więc zróbmy to inaczej. Odbędzie się wielki konkurs. Składający się z 3 części.


Część pierwsza – wspólnie przygotowana gra.

Każda klasa wymyśla 3 pytania związane z wiosną (tradycja święta, oznaki wiosny, piosenki o wiośnie i t. d.) pytania i odpowiedzi na pytania w formie elektronicznej należy przesłać do

p. Larysy Antoniuk na dzienniku elektronicznym do dnia 18.03.


W grę gramy na jednej z wyznaczonych lekcji w dniu 21.03.2022


Część druga – prezentacja lub wideo klip o wiośnie.

Klasa przygotowuję prezentację lub wideo do muzyki Antonio Vivaldi „Wiosna”

Co powinien zawierać / co będzie oceniane przez jurorów:


  1. Zdjęcia przyrody wykonane w najbliższej okolicy wskazujące na oznaki wiosny i przebudzenia ziemi z zimowego snu.

  2. Na zdjęciach powinni być przedstawiciele klasy lub cała klasa.

  3. Osoby na zdjęciach mogą być w wiosennych przebraniach.

  4. Film lub prezentacja musi zawierać muzykę Antonio Vivaldi „Wiosna” .

  5. Zachęcamy do stworzenia śmiesznego, ciekawego filmu/prezentacji.

Film zostanie umieszczony na stronie szkoły.


Część trzecia- ekologiczna marzanna.


Konkurs na wykonanie ekologicznej „Marzanny”. Papier, bibuła, patyki, wydmuszki, kwiaty, ekologiczny sznurek – zero plastiku, metalu. Marzanna powinna być nie wyższa niż 70 cm. Zrobiona samodzielnie przez uczniów klasy podczas wyznaczonej lekcji w dniu 21.03.2022.


Punkty z każdej części zostaną zsumowane i wyniki przedstawione do wglądu klas.

    Dla klasy która zdobędzie najwięcej punktów przewidziana nagroda ufundowana przez Radę Rodziców: dofinansowanie do wycieczki klasowej w wysokości 200 zł.


Z poważaniem organizator Larysa Antoniuk


Pasowanie na czytelnika

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska


19.11.2021r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Dzieci ubrane w stroje galowe oficjalnie zostały przyjęte do grona czytelników. Starsze koleżanki przygotowały dla pierwszoklasistów montaż słowno-muzyczny oraz konkursy i zagadki na temat bajek. Pasowania dokonała pani wicedyrektor Dagmara Nasulicz. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki i pięknie oprawione książki. Nad całością czuwała pani Karolina Zgrzeblak.


Szkoła do hymnu

             W dniu 10.11.2021r. o godzinie 11:11 uczniowie, przedszkolaki i wszyscy pracownicy naszej szkoły, wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach finału akcji "Szkoła do hymnu". 

Bogowie Greccy - lekcja historii

W dniu 8.11.2021r. odbyła się w klasie V wspaniała lekcja historii. Bogowie greccy zeszli z Olimpu i uczestniczyli w zajęciach.

Pasowanie na ucznia 2021r.

       Dnia 29.10.2021 roku pierwszoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja przy Zespole Szkół Publicznych w Borowie zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej. Zanim to jednak nastąpiło uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz zagrali na instrumentach. Dziewczynki wystąpiły w wyjątkowym tańcu ze słonecznikami.

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych przysięgi uczniowskiej. Następnie dyrektor szkoły Anna Werba dokonała aktu pasowania, a pani wychowawczyni Renata Iwańska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały także upominki przygotowane przez rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy.


Czytam z klasą "Lekturki spod chmurki"

W roku szkolnym 2021/2022 klasy I-III dołączyły do międzynarodowego projektu edukacyjnego, wspierającego rozwój czytelnictwa:

 CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki.

06.2021r.Wyniki konkursu "Selfie z flagą"

06.2021r.Tydzień dla Bezpieczeństwa


W dniach 14-18.06.2021 odbył się w naszej szkole "Tydzień dla Bezpieczeństwa".

W ramach, którego zorganizowano konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje 2021".

Klasy 1, 2, 3 przygotowały piękne, kolorowe plakaty.


27.04Obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


         Zapraszamy do udziału w obchodach 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mamy nadzieję, że ten czas spędzimy bezpiecznie w gronie rodzinnym. Zapraszamy do udziału w:


           1. Quizie internetowym wiedzy o Konstytucji 3 Maja, który odbędzie się 3.05.2021r. o godz. 12.00. Poniżej zamieszczony jest adres strony. W internetowym quizie mogą wziąć udział uczniowie i rodzice.


           2. Konkursie plastycznym ,,Za co kocham Cię Polsko". Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8. Termin przesyłania prac - do 6.05.2021r. Przewidziane są nagrody.


           3. Spaceru rodzinnego pod hasłem ,,Dla Konstytucji 3 Maja". W terminie 1-3.05.2021r. (jeżeli warunki atmosferyczne nie pozwolą to następny dowolny termin), odbywamy 3 km spacer z rodziną. Można ściągnąć aplikację na telefon. Uczniowie mogą robić zdjęcia dokumentujące spacer, które umieścimy na stronie szkoły.
Liczymy na Waszą kreatywność. Możemy wybrać się na przejażdżkę rowerową, ale wybieramy dłuższy dystans.

Chcemy wspólnie jako szkoła, przejść 230 km, aby uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń z historii Polski.

Zdjęcia ze spaceru i prac plastycznych przesyłamy na czat na Teamsie do Pani pedagog.



26.04Konkurs "Selfie z flagą"

    Zachęcamy do udziału w konkursie - Selfie z flagą.

    2 maja to Dzień Flagi Państwowej. Pokażmy wszystkim, jak osobno, ale jednak wspólnie cieszymy się
    z naszego symbolu narodowego biało-czerwonej flagi narodowej.

    Konkurs skierowany jest do uczniów kl. 4-8.

    Bądź kreatywny, wykaż się nie lada pomysłem.

    Zrób zdjęcie i prześlij na czat TEAMSA do Pani pedagog, w terminie do 4.05.2021r.

    NAJLEPSZE PRACE ZOSTANĄ NAGRODZONE. 

    20.04Internetowy Quiz

    31.03Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego klas 1-3

    W dniu 31.03.2021r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 1-3 "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna".


    Konkurs miał na celu przede wszystkim kultywowanie tradycji wielkanocnych, rozwijanie talentów artystycznych uczniów, kreatywności oraz wyobraźni.

    Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością w realizacji tematu. Prace zaskakiwały doborem użytych materiałów i sposobem wykonania. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami sponsorowanymi przez Radę Rodziców Szkoły. 


    WYNIKI

    I miejsce - Franciszek Krzeszowski - kl.1

    II miejsce - Mikołaj Gmyr - kl.2

    III miejsce - Lena Droszczak - kl.3


    Wyróżnienie:

    Hanna Wojtaszek - kl.1

    Zuzanna Bogdan - kl.1

    Kacper Krasuski - kl.2

    Barbara Balewicz - kl.2

    Paulina Kosakowska - kl.3

    Gabriela Mazur - kl.3


    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    19.02Wielkanocny konkurs plastyczny dla klas 1-3

    02.09.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    21.11.Zajęcia z robotyki

    Dnia 21.11.2018 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z robotyki.  Uczniowie klas 1-3 budowali, programowali i wprawiali w ruch roboty wykorzystując zestaw klocków Lego. Zajęcia miały charakter typowo praktyczny, rozwijały kreatywność, zdolności manualne i techniczne. Samodzielne wykonywanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawiło dzieciom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie będzie wzmocniło ich wiarę we własne możliwości.

    28.11.Warsztaty mydlarskie

    28.11.2018 roku uczniowie klasy 1-3 uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Poprzez eksperymenty z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem dzieci własnoręcznie tworzyły mydełka. Była to wspaniała zabawa, a powstałe produkty będą z pewnością pięknym, pachnącym prezentem dla najbliższych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

    26.10Pasowanie na ucznia

             W dniu 26 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

             Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Anny Werby, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza, następnie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenkę.

              Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

             Po złożeniu ślubowania wicedyrektor pani Dagmara Nasulicz dokonała symbolicznego pasowania. ,,Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani wicedyrektor, dotykając kredką – jak czarodziejską różdżką ramion dzieci.

             Na zakończenie wychowawczymi pani Renata Iwańska wręczyła swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy, rodzice przygotowali drobne upominki i słodki poczęstunek.

           

            Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

    09.10Dyktando Niepodległościowe

    Dnia 09.10.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Borowie wzięli udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po Polsku o historii”, któremu patronuje Prezydent Wrocławia oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

     Konkurs jest prowadzony jednocześnie w sześciu województwach, a jego główny cel to popularyzowanie wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, a także uczczenie 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Uczniowie naszej szkoły napisali dyktando w dwóch kategoriach. W pierwszej wystartowało 10 uczniów z klas 5 i 6 szkoły podstawowej, natomiast w drugiej – 30 uczniów z klas 7a, 7b i 8 szkoły podstawowej oraz 3 a i 3b gimnazjum. Koordynatorem konkursu szkolnego była pani Monika Rak, która razem z panią Bożeną Górniak i panią Anną Filipek sprawdzały prace uczniów.

    Dyktando przygotowane dla uczestników okazało się dość trudne i długie, ale wszyscy, którzy zgłosili się do konkursu, dzielnie pisali do końca. Uczniowie, którzy chcieli dostać się do etapu wojewódzkiego tegoż konkursu musieli zdobyć co najmniej 75% punktów.

    Miło nam poinformować, że z naszej szkoły zostały wysłane cztery prace i czekamy na werdykt komisji konkursowej, która zdecyduje o tym, czy nasi uczniowie 07. listopada będą mogli przystąpić do etapu wojewódzkiego.

    A oto laureaci:

    Joanna Szymaniak kl. IIIb gimnazjum

    Gabriela Myszka kl. 5

    Sylwia Majchrzycka kl. 5

    Zbigniew Szejn kl. 6

    Gratulujemy!!!

    16.09Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich

    Dnia 16.września tego roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Józef Paluch, Barbara Hołdowicz i Julia Bilakiewicz uczestniczył w VIII Międzynarodowych Spotkaniach Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich w Świątnikach koło Sobótki.

    Tegoroczne uroczystości poświecone były Kapłanom, Ojcom i Braciom Zakonnym pomordowanym na Wołyniu w latach 1939-1945. Uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w uroczystej mszy św. w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, a następnie w poświęceniu i odsłonięciu pamiątkowej tablicy dedykowanej pomordowanym przez Niemców, Sowietów i UON UPA na Wołyniu Kapłanom, Ojcom i  Braciom Zakonnym, a także w apelu pamięci z salwą honorową oraz złożeniu kwiatów pod odsłoniętym obeliskiem.

    Uroczystości miały charakter patriotyczny, dlatego pozwoliły młodym ludziom poznać historię przodków, a także poczuć więź z tymi, którzy przybyli na Dolny Śląsk po pogromie wołyńskim.


    17.10Mały matematyk

    W dniu 17.10.2018 roku odbyły się kolejne zajęcia rozwijające zainteresowania w których uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Tematem spotkania było wspieranie zdolności i zainteresowań matematycznych. Dzieci uczyły się rozumieć zadania, doskonaliły swoją wytrwałość w dążeniu do ich rozwiązania. Poprzez różnorodne ćwiczenia uczniowie rozwijali twórcze myślenie, wzbogacili słownictwo matematyczne, a wykorzystanie ciekawych pomocy dydaktycznych uatrakcyjniło zajęcia.

    26.09Warsztaty "Mały chemik"

    Brały w nich udział dzieci z klas młodszych. Na zajęciach uczniowie ubrani w białe fartuchy wykonywali doświadczenia podczas których starali się zrozumieć proste reakcje chemiczne, obserwowali rozpuszczanie się w wodzie różnych substancji oraz poznawali nazwy i przeznaczenie różnych sprzętów laboratoryjnych. Samodzielne eksperymentowanie sprawiło dzieciom wiele radości. Uczniowie z niecierpliwością czekają na następne zajęcia pełne zagadek i niespodzianek z innych dziedzin nauki.

    wrzesieńPomiędzy Rosją a Niemcami - wystawa

        W dniach od 3 września do 14 września 2018r. w naszej szkole prezentowana była wystawa pt. „Pomiędzy Rosją a Niemcami”. Stanowiła ona część przedsięwzięcia nazwanego „Pamięciowzmacniacz” i adresowanego do młodych Polaków. Ekspozycja, składająca się z 20 plansz, opowiada o dziejach

     z końca XVIII wieku, o utracie przez Polskę suwerenności oraz o wartościach i działaniach, które podtrzymywały polskość i doprowadziły do odzyskania niepodległości.

        Wystawa powstała dzięki staraniom Stowarzyszenia Solidarność Walcząca  we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koordynatorem projektu jest Marta Morawiecka, autorem i projektantem wystawy - Jacek Jaśkiewicz. Teksty do ekspozycji zostały opracowane przez historyka Andrzeja Manasterskiego. Konsultacji merytorycznej dokonał prof. dr hab. Krzysztof Kawalec, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.


    03.09Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

    Stało się!

        3 września 2018 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Ten podniosły, poniedziałkowy dzień rozpoczął się o godz. 8.00 Mszą Świętą
    w kościele parafialnym. Po Mszy Świętej wszyscy spotkali się na dziedzińcu szkoły na części oficjalnej.
    Pani dyrektor Anna Werba przywitała uczniów, rodziców, grono pedagogiczne, zaproszonych gości, przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli i  wychowawców. Szczególnie ciepło przywitani zostali pierwszoklasiści, którzy po symbolicznym przecięciu wstęgi dumnie wkroczyli w mury naszej szkoły.

         Słowa do zgromadzonych skierował  także obecny na uroczystości Wójt Gminy Borów p. Waldemar Grochowski, który życzył wszystkim uczniom radości ze zdobywania wiedzy, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Po uroczystości oficjalnej nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.  

    Rok szkolny 2018/2019 uważamy za rozpoczęty!!!


    SLAJD