Wydarzenia

02.09.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

21.11.Zajęcia z robotyki

Dnia 21.11.2018 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z robotyki.  Uczniowie klas 1-3 budowali, programowali i wprawiali w ruch roboty wykorzystując zestaw klocków Lego. Zajęcia miały charakter typowo praktyczny, rozwijały kreatywność, zdolności manualne i techniczne. Samodzielne wykonywanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawiło dzieciom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie będzie wzmocniło ich wiarę we własne możliwości.

28.11.Warsztaty mydlarskie

28.11.2018 roku uczniowie klasy 1-3 uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Poprzez eksperymenty z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem dzieci własnoręcznie tworzyły mydełka. Była to wspaniała zabawa, a powstałe produkty będą z pewnością pięknym, pachnącym prezentem dla najbliższych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

26.10Pasowanie na ucznia

         W dniu 26 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

         Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Anny Werby, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza, następnie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenkę.

          Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

         Po złożeniu ślubowania wicedyrektor pani Dagmara Nasulicz dokonała symbolicznego pasowania. ,,Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani wicedyrektor, dotykając kredką – jak czarodziejską różdżką ramion dzieci.

         Na zakończenie wychowawczymi pani Renata Iwańska wręczyła swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy, rodzice przygotowali drobne upominki i słodki poczęstunek.

       

        Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

09.10Dyktando Niepodległościowe

Dnia 09.10.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Borowie wzięli udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po Polsku o historii”, któremu patronuje Prezydent Wrocławia oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

 Konkurs jest prowadzony jednocześnie w sześciu województwach, a jego główny cel to popularyzowanie wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, a także uczczenie 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły napisali dyktando w dwóch kategoriach. W pierwszej wystartowało 10 uczniów z klas 5 i 6 szkoły podstawowej, natomiast w drugiej – 30 uczniów z klas 7a, 7b i 8 szkoły podstawowej oraz 3 a i 3b gimnazjum. Koordynatorem konkursu szkolnego była pani Monika Rak, która razem z panią Bożeną Górniak i panią Anną Filipek sprawdzały prace uczniów.

Dyktando przygotowane dla uczestników okazało się dość trudne i długie, ale wszyscy, którzy zgłosili się do konkursu, dzielnie pisali do końca. Uczniowie, którzy chcieli dostać się do etapu wojewódzkiego tegoż konkursu musieli zdobyć co najmniej 75% punktów.

Miło nam poinformować, że z naszej szkoły zostały wysłane cztery prace i czekamy na werdykt komisji konkursowej, która zdecyduje o tym, czy nasi uczniowie 07. listopada będą mogli przystąpić do etapu wojewódzkiego.

A oto laureaci:

Joanna Szymaniak kl. IIIb gimnazjum

Gabriela Myszka kl. 5

Sylwia Majchrzycka kl. 5

Zbigniew Szejn kl. 6

Gratulujemy!!!

16.09Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich

Dnia 16.września tego roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Józef Paluch, Barbara Hołdowicz i Julia Bilakiewicz uczestniczył w VIII Międzynarodowych Spotkaniach Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich w Świątnikach koło Sobótki.

Tegoroczne uroczystości poświecone były Kapłanom, Ojcom i Braciom Zakonnym pomordowanym na Wołyniu w latach 1939-1945. Uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w uroczystej mszy św. w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, a następnie w poświęceniu i odsłonięciu pamiątkowej tablicy dedykowanej pomordowanym przez Niemców, Sowietów i UON UPA na Wołyniu Kapłanom, Ojcom i  Braciom Zakonnym, a także w apelu pamięci z salwą honorową oraz złożeniu kwiatów pod odsłoniętym obeliskiem.

Uroczystości miały charakter patriotyczny, dlatego pozwoliły młodym ludziom poznać historię przodków, a także poczuć więź z tymi, którzy przybyli na Dolny Śląsk po pogromie wołyńskim.


17.10Mały matematyk

W dniu 17.10.2018 roku odbyły się kolejne zajęcia rozwijające zainteresowania w których uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Tematem spotkania było wspieranie zdolności i zainteresowań matematycznych. Dzieci uczyły się rozumieć zadania, doskonaliły swoją wytrwałość w dążeniu do ich rozwiązania. Poprzez różnorodne ćwiczenia uczniowie rozwijali twórcze myślenie, wzbogacili słownictwo matematyczne, a wykorzystanie ciekawych pomocy dydaktycznych uatrakcyjniło zajęcia.

26.09Warsztaty "Mały chemik"

Brały w nich udział dzieci z klas młodszych. Na zajęciach uczniowie ubrani w białe fartuchy wykonywali doświadczenia podczas których starali się zrozumieć proste reakcje chemiczne, obserwowali rozpuszczanie się w wodzie różnych substancji oraz poznawali nazwy i przeznaczenie różnych sprzętów laboratoryjnych. Samodzielne eksperymentowanie sprawiło dzieciom wiele radości. Uczniowie z niecierpliwością czekają na następne zajęcia pełne zagadek i niespodzianek z innych dziedzin nauki.

wrzesieńPomiędzy Rosją a Niemcami - wystawa

    W dniach od 3 września do 14 września 2018r. w naszej szkole prezentowana była wystawa pt. „Pomiędzy Rosją a Niemcami”. Stanowiła ona część przedsięwzięcia nazwanego „Pamięciowzmacniacz” i adresowanego do młodych Polaków. Ekspozycja, składająca się z 20 plansz, opowiada o dziejach

 z końca XVIII wieku, o utracie przez Polskę suwerenności oraz o wartościach i działaniach, które podtrzymywały polskość i doprowadziły do odzyskania niepodległości.

    Wystawa powstała dzięki staraniom Stowarzyszenia Solidarność Walcząca  we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koordynatorem projektu jest Marta Morawiecka, autorem i projektantem wystawy - Jacek Jaśkiewicz. Teksty do ekspozycji zostały opracowane przez historyka Andrzeja Manasterskiego. Konsultacji merytorycznej dokonał prof. dr hab. Krzysztof Kawalec, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.


03.09Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Stało się!

    3 września 2018 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Ten podniosły, poniedziałkowy dzień rozpoczął się o godz. 8.00 Mszą Świętą
w kościele parafialnym. Po Mszy Świętej wszyscy spotkali się na dziedzińcu szkoły na części oficjalnej.
Pani dyrektor Anna Werba przywitała uczniów, rodziców, grono pedagogiczne, zaproszonych gości, przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli i  wychowawców. Szczególnie ciepło przywitani zostali pierwszoklasiści, którzy po symbolicznym przecięciu wstęgi dumnie wkroczyli w mury naszej szkoły.

     Słowa do zgromadzonych skierował  także obecny na uroczystości Wójt Gminy Borów p. Waldemar Grochowski, który życzył wszystkim uczniom radości ze zdobywania wiedzy, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Po uroczystości oficjalnej nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.  

Rok szkolny 2018/2019 uważamy za rozpoczęty!!!


Kontakt

Telefon:

71-393-30-29

Adres

Zespół Szkół Publicznych w Borowie

UL. WROCŁAWSKA 24
57-160 BORÓW
Wszelkie prawa zastrzeżone 2017. Strona stworzona za pomocą kreatora Manifo.com.