W ramach tego projektu swoje szkolenia odbyli również nauczyciele i pracownik administracji. Podczas ferii zimowych wyjechali do Barcelony i przez 5 dni uczestniczyli w dwóch 25 godzinnych kursach zorganizowanych przez organizację szkoleniową EUROMENTOR. Jeden dotyczył wykorzystania technologii IT ‘‘Digital Tools for Innovative Teaching’’ oraz sztucznej inteligencji w pracy, drugi natomiast wyposażył nauczycieli w wiedzę i umiejętności na temat radzenia sobie ze stresem oraz przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu "From Burnout to Balance: Stress Management Strategies". Celem tych szkoleń jest podniesienie jakości pracy naszej placówki i rozwój zawodowy nauczycieli. Szkolenia odbywały się w języku angielskim. 

W dniach 27.01- 31.01.2025r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką trzech nauczycieli udała się z rewizytą na Słowację do zaprzyjaźnionej szkoły w Bańskiej Bystrzycy. W tym czasie uczniowie poznali specyfikę tamtejszej szkoły oraz uczestniczyli w wielu działaniach o charakterze ekologicznym.

Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach robienia serwetek śniadaniowych wielokrotnego użytku z wykorzystaniem wosku i olejku kokosowego, samodzielnie projektowali ekologiczne torby i wykonywali biżuterię z owczej wełny. Ważnym punktem wyjazdu była także wizyta w fabryce przetwarzania plastiku, gdzie dzieci mogły zobaczyć, jak z zużytych butelek powstaje plastik wykorzystywany do produkowania innych materiałów. W czasie pobytu dzieci były także w obserwatorium astronomicznym oraz zwiedziły Bańską Szczawnicę - miasteczko wpisane na listę UNESCO. Spacerując po urokliwych uliczkach, nasi uczniowie poznali historię, zabytki oraz ciekawe legendy tego wyjątkowego miejsca.

W ramach działań proekologicznych dzieci współpracowały w polsko-słowackich grupach, opracowując raport dotyczący zużycia wody, energii i produkcji śmieci w szkole, a później na tej podstawie wyciągały wnioski i przedstawiały rozwiązania, które pozwolą świadomie i oszczędnie działać na rzecz środowiska naturalnego.

Projekt nie tylko wzbogacił wiedzę uczestników na temat ekologii, ale także rozwinął ich umiejętności językowe, społeczne i technologiczne, wzmacniając współpracę międzynarodową. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, nawiązali przyjaźnie i otrzymali certyfikaty potwierdzające ich zaangażowanie w działania na rzecz środowiska naturalnego.

Ikona

To był bardzo intensywny dzień. Od samego rana uczniowie uczestniczyli w warsztatach z UPCYCLINGU, prowadzone przez p.Waldka.  Tworzyliśmy nowe rzeczy ze starych opon. Uczyliśmy się używać narzędzi warsztatowych pod czujnym okiem opiekunów. Uczyliśmy się wytrwale pracować w międzynarodowym zespole. Wynik naszej pracy był zaskakujący nawet dla nas samych. Pufy które powstały będą służyć społeczności szkolnej na korytarzach w czasie przerw jako miejsce wypoczynku. 

Po południu Super dyskoteka organizowana przez Samorząd szkolny. Obecność dopisała muzyka była wspaniała, integracja też.

Dzień 3.

Wczesnym porankiem wyjechaliśmy pociągiem  zwiedzać Wrocław. Uczniowie naszej szkoły sprawdziły się jako tłumacze dla swoich kolegów, przekładając opowieści  przewodnika. Kolejnym przystankiem był największy ogród ZOOlogiczny wraz z Afrykarium.  Dużo dowiedzieliśmy się o  życiu zwierząt, ich przystosowaniu do środowiska i o problemach, z którymi boryka się przyroda, takie jak zanieczyszczenie wód, wylesianie czy kłusownictwo. Zrozumieliśmy, dlaczego ochrona przyrody jest tak ważna i jakie działania możemy poodejmować, aby chronić zagrożone gatunki. Była to niezwykła  rozrywka, ale także edukacja i okazja do refleksji nad naszym miejscem w przyrodzie. W tym dniu nasi uczniowie jeszcze bardziej zaprzyjaźniły się z kolegami z Słowacji. 

To jest jeden z naszych priorytetów

Dzień 2. Dzień pełen wrażeń emocji i pracy. Młodzież z Bańskiej Bystrzycy była na zajęciach w naszej szkole: język polski i biologia:) Następnie dzieci  przedstawiły swoją szkołę, jest prywatną, chrześcijańską szkołą z czarodziejską nazwą "Narnia". Nasi uczniowie też nagrały i przedstawiły kilka filmów o szkole oraz bardzo poważną prezentację o systemie oświaty w Polsce.  Przedstawione zostały także kraje współpracujące Słowacja i Polska - w pigułce i z punktu widzenia uczniów : święta narodowe, słynne osoby, popularne jedzenie, piosenki, ciekawostki. Kolejna prezentacja była poświęcona pszczołom - ich ważności w ekosystemie. Dzieci miały też możliwość stworzyć własne pszczoły z pomocą pisaków 3D. I jeszcze spotkanie z osoba, która dba o pszczoły na co dzień.  Mierzenie stroju pszczelarza, próbowanie smakołyków pszczelich, tworzenie własnych świeczek z wosku i pieczenie przepysznych ciasteczek z oryginalnego przepisu z miodem:) Bardzo intensywnie i ciekawie!!!

Dzień 1. W poniedziałek 21.10 do Naszej szkoły przyjechało 10 uczniów oraz 2 nauczycieli z Bańskiej Bystrzycy. Młodzież szybko znalazła wspólny język  i udała się do domów naszych uczniów, gdzie będą mieszkać prze kolejny tydzień. :) We wtorek zaczynamy warsztaty. 

Jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się z Wami naszą najnowszą inicjatywą! W ramach programu Erasmus+ nasza szkoła gości uczniów ze Słowacji, którzy przyjeżdżają do Polski na mobilność grupową. 

Razem będziemy realizować projekt ekologiczny, który ma na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. 🌍

📅 Kiedy: to już w tym tygodniu od 21.10 do 25.10 

Co planujemy?
🌱  Warsztaty o pszczołach i ich znaczeniu dla środowiska
🌱 Warsztaty z upcyclingu
🌱 Integracyjna dyskoteka
🌱 Wspólna wycieczka do Hydropolis oraz Afrykarium we Wrocławiu

Nie tylko zdobędziemy nową wiedzę i umiejętności, ale również nawiążemy międzynarodowe przyjaźnie, które przetrwają lata. 😊

Bądźcie z nami na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej o naszych działaniach i postępach! 

Zapraszamy do śledzenia naszych działań i dołączenia do wspólnego dbania o naszą planetę! 🌿💪

Zespół projektowy 🌍🎉

Nawiązaliśmy współpracę ze szkołą z Bańskiej Bystrzycy w Słowacji.

ZÁKLADNÁ ŠKOLA NARNIA

Okružná 2

974 04  Banská Bystrica
www.narniabb.sk

https://www.facebook.com/narniabb.

Razem będziemy realizować projekt ekologiczny. 

Miło nam poinformować, 


ZSP w Borowie na podstawie przyznanej akredytacji otrzymało dofinansowanie do projektu Erasmus+ który będzie realizowany w roku szkolnym 2024-2025


Wniosek numer: 2024-1-PL01-KA121-SCH-000219138

Numer akredytacji: 2023-1-PL01-KA120-SCH-000193430

 

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności informuje, że została zakończona procedura naliczania budżetu dla wniosków złożonych w ramach sektora Edukacja Szkolna w Akcji 1 KA121-SCH Akredytowane projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej w roku 2024.

Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 58759 euro.

Projekty akredytowane w roku 2024 w sektorze Edukacja szkolna rozpoczynają się 1 czerwca 2024 i trwają 15 m-cy do 31 sierpnia 2025r.

4 kwietnia 2024 Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ informuje o wynikach konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Edukacja szkolna złożonych w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2023.


Zespołowi Szkół Publicznych w Borowie została przyznana Akredytacja Erasmusa w sektorze Edukacja szkolna.

Jest to  Akredytacja indywidualna.

Numer Akredytacji: 2023-1-PL01-KA120-SCH-000193430

Złożony wniosek uzyskał łącznie 89.0 pkt. na 100 możliwych.


 Akredytacja Erasmusa jest przyznawana na okres od dnia podpisania Potwierdzenia przyjęcia warunków Akredytacji  do 31 grudnia 2027 r.


 


Wiejska szkoła, globalne myślenie, lepsze kształcenie

Zespól Szkół Publicznych w Borowie w okresie 01-10-2020 do 30-09-2022

będzie realizował projekt Erasmus+ o numerze POWERSE-2020-1-PL01-KA-101-081044 o tytule


Wiejska szkoła, globalne myślenie lepsze kształcenie


Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej

w ramach Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Głównym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia poprzez podniesienie kompetencji nauczycieli,

zmianę tradycyjnych metod nauczania na nauczanie bardziej kreatywne wykorzystujące nowoczesne technologie oraz innowacyjne metody.


Na realizację projektu Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej 

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

 NR UMOWY POWERSE-2020-1-PL01-KA101-081044 

zostało przyznane dofinansowanie

 

w wysokości  209 807,15 pln

Kliknij na w link i dowiedz się o konkursie




W ramach projektu nauczyciele naszej szkoły jadą uczyć się języka angielskiego na Malte. Szkolenie odbędzie się w lipcu. Do tej pory "odświeżamy" swoją wiedzę z pomocą programu Instaling. Najlepsze efekty daje krótka, ale systematyczna nauka. Rozwiązujemy codziennie kilkuminutowe sesje, poznajemy nowe słówka, utrwalamy te, które zostały już poznane i powiększamy swoją znajomość słownictwa każdego dnia. Monitorujemy postępy i systematyczność pracy.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2017. Strona stworzona za pomocą kreatora Manifo.com.