Desination Imagination

W roku szkolnym 2019-2020 uczniowie z naszej szkoły wzięły udział we wspaniałym przedsięwzięciu w ramach programu Destination Imagination - Olimpiadzie Kreatywności.


Destination Imagination (DI) jest największym na świecie, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym dla dzieci, młodzieży i studentów.


Program zorientowany jest na rozwój kreatywności oraz umiejętności takich jak:

  • myślenie dywergencyjne, nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów;

  • Design Thinking/myślenie projektowe: research, planowanie strategiczne, kreacja, prototypowanie, wdrożenie, ewaluacja;

  • zarządzanie projektem, czasem, zasobami;

  • ekspresja twórcza (storytelling, aktorstwo, scenografia);

  • współpraca i budowanie zaufania w grupie;

  • diagnoza potrzeb i oczekiwań;

  • prezentacja efektów pracy


Stworzyliśmy wspaniałą drużynę „Brave dragons” w skład której weszli uczniowie z klasy piątej: Julia Chrzan,, Leon Frydlewicz, Nikola Kubów Hanna Majewska, Maja Pasiecznik, Zosia Piętoń oraz trener pani Larysa Antoniuk. Przez cały rok rozwijaliśmy swoje zdolności interdyscyplinarne. Podjęliśmy trudne zadanie Konstrukcyjne Karty na stół” : trzeba było zaprojektować i zbudować most nad barierą i przetestować go obciążnikami. Most miał być zbudowany tylko z kart i taśmy klejącej. Oczywiście most miał też określone parametry wagi i długości. Do tego wszystkiego trzeba było stworzyć historię o niespodziewanym połączeniu i jego wyniku w której będzie 2 czasoprzestrzeni i most miał być kluczowym w tej historii. Znak drużyny logo, 2 atrybuty i oczywiście dekoracji i kostiumy. 

Spotykaliśmy się w szkole po lekcjach, wirtualnie, w weekendy i daliśmy radę.Niestety Epidemia coronawirusa wszystkim pokrzyżowała plany, ale Olimpiada się odbyła. Finał XV Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination odbył się wirtualnie, nasza drużyna dzielnie się do niego przygotowała i uczestniczyła. Musieliśmy się nauczyć kolejnych umiejętności - tworzenia filmów.


W poniższych filmach prezentujemy wam owoc naszej rocznej współpracy.