Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2023/2024

18.03.2024 – konsultacje z rodzicami

13.05.2024 - konsultacje z rodzicami

Pedikuloza

Konsultacje dla rodziców i uczniów

Przed przyjściem na konsultację należy powiadomić nauczyciela.

Harmonogram roku szkolnego 2022/2023

Ubezpieczenie na rok szkolny 2022/2023

Podręczniki na nowy rok szkolny 2022/2023

Informacje Głównego Inspektora Sanitarnego

Edukacyjne wakacje

Międzynarodowy Instytut MSK Akademie zaprasza dzieci i młodzież od 7 do 16 roku życia na Edukacyjne Wakacje pełne wrażeń i nowych doświadczeń.
MSK to Muzyka, Sport i Kultura. Na tych trzech filarach opiera się program obozów, które mają charakter warsztatowy.

Tutaj uczestnicy mają zajęcia sportowe, muzyczne lub taneczne, które prowadzone są przez wybitnych pedagogów, tancerzy i artystów. Dzieci integrują się na płaszczyźnie muzycznej, zawierają nowe znajomości, które szybko łączy wspólna pasja. Lato z MSK to niezapomniane wakacje, gdyż są spędzone aktywnie, produktywnie i kreatywnie.
Program obejmuje m.in.: naukę choreografii do popularnych utworów, prawdziwy Voice Band, zajęcia z emisji głosu, zajęcia rekreacyjno-sportowe i dużo innych atrakcji!

Zapraszamy WSZYSTKIE dzieci - nawet te, które nigdy nie miały styczności z zajęciami tanecznymi czy muzycznymi/wokalnymi.
Celem jest inspirowanie dzieci do nauki, wzbudzanie nowych zainteresowań i mobilizowanie do działania.

Na lato 2022 zaplanowane są trzy terminy takich wydarzeń:
•      03 - 10.07.2022 oraz 10.07 - 17.07.2022 w Łagowie na Pojezierzu Lubuskim
•      31.07 - 09.08.2022 w Pogorzelicy nad Morzem Bałtyckim

Do kadry należą pełni energii, wykwalifikowani wychowawcy, wykształceni muzycy, trenerzy wokalni i instruktorzy tańca.
Ze szczegółową ofertą wyjazdów można zapoznać się tutaj:

Jak wyglądają wrażenia uczestników z poprzednich edycji?
Zapraszamy na nasz kanał YouTube:

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!
                                               info@mskakademie.de

Niepokojące objawy, które wskazują na ryzyko wystąpienia depresji u dzieci i młodzieży:

∞ smutek, przygnębienie, płaczliwość

∞ brak koncentracji, gorsze oceny w szkole, niechęć do podejmowania zadań, które nie sprawiały dotychczas trudności, zapominanie

∞ ospałość, apatia, zobojętnienie na świat zewnętrzny (nic mi się nie chce, jest mi wszystko jedno, to jest bez sensu),

∞ wycofanie się z aktywności, które dziecko dotychczas lubiło

∞ odsuwanie się od ludzi - zarówno rówieśników, jak i dorosłych

∞ kłopoty ze snem (bezsenność koszmary senne, budzenie się w nocy lub nadmierna senność),

∞ niskie poczucie własnej wartości (jestem beznadziejny, głupi, nic mi nie wychodzi, nikt mnie nie lubi itp.)

∞ dolegliwości somatyczne trudne do zdiagnozowania medycznie (bóle brzucha, mdłości, bóle głowy, nagła gorączka, omdlenia itp.)

∞ wybuchy agresji (wobec siebie, dorosłych lub rówieśników), wrogość (nienawidzę was, jesteście beznadziejni),

∞ postawa buntownicza,

∞ kłopoty z jedzeniem (dziecko je za mało lub napadowo objada się słodyczami)

∞ lęk i niepokój, który może powodować wycofanie, a nawet niemożność wyjścia z pokoju czy domu

∞ “zapadanie się” w jakieś czynności np. spędzanie czasu przed komputerem (który staje się “jedynym przyjacielem”) lub telewizją - ma się wrażenie, że kiedy dziecko wykonuje te czynności, nie ma z nim kontaktu, robi to automatycznie,

∞ kłopoty w szkole (dziecko gorzej się uczy, traci motywację, jest niegrzeczne lub izoluje się)

∞ autoagresja (okaleczanie się, uderzanie ręka lub głową o ścianę w celu zadania sobie bólu),

∞ myśli rezygnacyjne (chcę się zabić, chcę umrzeć, życie nie ma sensu, i tak umrę, wszystko jest bez sensu)

∞ nadmierne zainteresowanie śmiercią, fascynacja śmiercią, rysunki tematyczne związane ze śmiercią

∞ omamy słuchowe, zapachowe, wzrokowe (czuję zapach śmierci, ktoś/ coś mi mówi, ze umrę itp.)

Uwaga !!!

JEŚLI ZAUWAŻYMY U DZIECKA POWYŻSZE OBJAWY KONIECZNA JEST KONSULTACJA U SPECJALISTY

(PSYCHOLOGA LUB PSYCHIATRY)