Puchar świata w Rugby 2019

Ten projekt świętuje Puchar Świata w Rugby 2019!

W projekcie biorą udział szkoły z Belgii Hiszpanii Polski Francji Czech.

Każda drużyna uczestnicząca w projekcie musi się przedstawić i stworzyć film z ćwiczeniami sportowymi,  aby nauczyć się grać w rugby. Inne zespoły będą musiały spróbować tych ćwiczeń i skomentować je.

Projekt składa się z kilku etapów.

Pierwszy etap: zapoznanie się z zasadami gry rugby.

Poznanie i oznaczenie na mapie krajów uczestniczących w Pucharze świata w Japonii.

Drugi etap: nakręcenie wideo i wyjaśnienie treningu.

Trzeci etap: Odtworzyć trening drużyn projektowych

W czasie trwania projektu – wszyscy partnerzy będą wymieniać się komentarzami i filmami z treningów.

Dzieci dowiadują się jak wygląda piłka do gry w rugby, poznają z pomocą filmu przesłanego przez partnera z Francji zasady gry w Rugby. Poznają nazewnictwo państw świata w języku angielskim. Umieszczają państwa uczestniczące w Mistrzostwach świata w rugby w Japonii na mapie świata.

Dzieci z klasy 2 i 3 oglądały filmiki przesłane przez partnerów z Francji i Hiszpanii. Uczestnicy projektu z tamtych szkół prezentowały trening z piłką rugby. Uczniowie klasy 3 przeprowadziły pierwszy trening z prawdziwa piłką do gry w Rugby.

Uczniowie klasy 2 wykonali cudowne plakaty na temat projektu. Znalazły się na nich flagi państw uczestniczących w projekcie, mali sportowcy oraz piłka,wykonana w róźnych technikach. Plakaty zdobiły korytarz 2 piętra szkoły. Oczywiście podzieliliśmy się tymi arcydziełami z partnerami umieszczając zdjęcia plakatów na stronie projektu na portalu e-twinnig.

Tekst